Volkswagen Passat (B8)

Sedan liftback

Na trhu od 2013 - 2018

Benzín, Diesel, Hybrid
88–206 kW
Manuál, Automat.
Přední, 4x4

Volkswagen Passat (B8) přišel na trh v roce 2014 jako součást střední třídy, nabízející karoserii ve variantách sedan a liftback. Tato generace, vyráběná do roku 2019, je vybavena širokou škálou motorizací. Nabízí paliva jako benzín, diesel a hybrid, s výkonem v rozmezí od 120 do 280 HP (88–206 kW). K dispozici jsou jak manuální, tak automatické převodovky, s možností volby mezi předním pohonem a pohonem všech kol (4x4). Délka vozu je 4,77 m, šířka 1,83 m a výška 1,48 m, což usnadňuje parkování v městských podmínkách. Rozvor činí 2786 mm, což zajišťuje stabilitu a komfortní jízdu. Zavazadlový prostor nabízí objem od 402 do 968 litrů, vhodný pro různé potřeby uživatelů. Passat B8 tak spojuje praktické rozměry s rozmanitostí výběru motorizace a moderními technologiemi.

Obrázek není k dispozici

Volkswagen

Motorizace a spotřeba Volkswagen Passat (B8)

Palivo
Benzín
Výkon
92 kW (125 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 s
Spotřeba
5,3 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
92 kW (125 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 s
Spotřeba
5,3 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
92 kW (125 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
9,7 s
Spotřeba
5,1 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
4x4
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 s
Spotřeba
5,6 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
8,4 s
Spotřeba
4,9 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
8,4 s
Spotřeba
4,9 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
8,4 s
Spotřeba
5 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
8,6 s
Spotřeba
5,1 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
8,6 s
Spotřeba
5,3 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
88 kW (120 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
10,7 s
Spotřeba
4 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
88 kW (120 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
10,7 s
Spotřeba
4 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
88 kW (120 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
10,8 s
Spotřeba
4 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
88 kW (120 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
10,8 s
Spotřeba
4 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
132 kW (180 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
7,7 s
Spotřeba
5,9 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
132 kW (180 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
7,9 s
Spotřeba
5,8 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
176 kW (240 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
4x4
Zrychlení 0–100 km/h
6,1 s
Spotřeba
5,3 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
176 kW (240 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
4x4
Zrychlení 0–100 km/h
6,1 s
Spotřeba
5,3 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 s
Spotřeba
4 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
4x4
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 s
Spotřeba
4,6 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 s
Spotřeba
4 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 s
Spotřeba
4,4 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
110 kW (150 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
8,7 s
Spotřeba
4,4 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
140 kW (190 HP)
Převodovka
Manuál
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
7,9 s
Spotřeba
4,1 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
140 kW (190 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
7,7 s
Spotřeba
4,5 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
140 kW (190 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
4x4
Zrychlení 0–100 km/h
7,5 s
Spotřeba
4,9 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
140 kW (190 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
7,7 s
Spotřeba
4,5 l/100 km
Palivo
Diesel
Výkon
140 kW (190 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
4x4
Zrychlení 0–100 km/h
7,5 s
Spotřeba
4,9 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
162 kW (220 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
6,7 s
Spotřeba
6,2 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
200 kW (272 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
4x4
Zrychlení 0–100 km/h
5,6 s
Spotřeba
7 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
206 kW (280 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
4x4
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 s
Spotřeba
7,1 l/100 km
Palivo
Benzín
Výkon
206 kW (280 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
4x4
Zrychlení 0–100 km/h
5,5 s
Spotřeba
7,1 l/100 km
Palivo
Hybrid
Výkon
115 kW (156 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 s
Spotřeba
1,7 l/100 km
Palivo
Hybrid
Výkon
115 kW (156 HP)
Převodovka
Automat.
Pohon
Přední
Zrychlení 0–100 km/h
7,4 s
Spotřeba
1,7 l/100 km

Rozměry Volkswagen Passat (B8)

Délka
4 767 mm
Šířka
1 832 mm
Výška
1 476 mm
Rozvor
2 786 mm
Rozchod vpředu
1 578 mm
Rozchod vzadu
1 562 mm
Provozní hmotnost
1 367–1 722 kg
Rozměry vozu: délka 4 767 mm, šířka 1 832 mm, výška 1 476 mmSchematický nákres půdorysu a bokorysu vozu o délce 4 767 mm, šířce 1 832 mm a výšce 1 476 mm v měřítku proti standardnímu parkovacímu stání 2 500 mm × 5 000 mm a vratům garáže o výšce 2 000 mm.4 767 mm1 832 mm1 476 mmvrata 2 000 mmstání 2 500 mm × 5 000 mm

Vejde se Volkswagen Passat (B8) na běžné stání a do garáže?

Počítáme s rezervou 20 cm na každé straně: standardní stání měří 2,5 × 5 m, běžná vrata garáže jsou vysoká 2 m.

  • standardní stání 2,5 × 5 mano, rezerva 3 cm na délku a 47 cm na šířku
  • vrata garáže 2 mano, rezerva 32 cm

Srovnání se segmentem Sedany a liftbacky

  • Délka +7 cm oproti mediánu sedanů a liftbacků
  • Šířka +6 cm oproti mediánu sedanů a liftbacků
  • Výška +4 cm oproti mediánu sedanů a liftbacků
Rozměry sedanů a liftbacků v přehledu
Vejde se mi do garáže? Ověřit vlastní rozměry

Objem kufru, nádrž a spotřeba

Objem kufru
402–968 l
Objem palivové nádrže
50–66 l
Spotřeba kombinovaná
1,7–7,1 l/100 km

Časté otázky

Jaké má Volkswagen Passat (B8) rozměry?

Volkswagen Passat (B8) měří 4 767 mm na délku, 1 832 mm na šířku a 1 476 mm na výšku. Rozvor náprav měří 2 786 mm.

Vejde se Volkswagen Passat (B8) do běžné garáže?

Na standardní stání 2,5 × 5 m se Volkswagen Passat (B8) vejde s rezervou 3 cm na délku a 47 cm na šířku a pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 32 cm. Počítáme s manévrovací rezervou 20 cm na každé straně.

Jak vysoký je Volkswagen Passat (B8)?

Volkswagen Passat (B8) měří na výšku 1 476 mm. Pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 32 cm.

Jak velký má Volkswagen Passat (B8) kufr?

Volkswagen Passat (B8) má objem kufru 402 až 968 litrů.

Jakou má Volkswagen Passat (B8) nádrž?

Volkswagen Passat (B8) má nádrž o objemu 50–66 litrů podle motorizace.

Jaké motory má Volkswagen Passat (B8)?

Volkswagen Passat (B8) nabízí 33 motorizací (Benzín, Diesel, Hybrid). Výkon se pohybuje od 88 do 206 kW.

Jakou má Volkswagen Passat (B8) spotřebu?

Volkswagen Passat (B8) má kombinovanou spotřebu 1,7–7,1 l/100 km podle zvolené motorizace.

Od kdy se Volkswagen Passat (B8) vyrábí?

Volkswagen Passat (B8) se vyrábí v období 2013 - 2018.

Často
kladené otázky

Vyplatí se mi operativní leasing?

Operativní leasing se vyplatí především těm, kdo chtějí nový vůz bez velké počáteční investice a s předvídatelnými měsíčními náklady. Měsíční splátka zahrnuje financování i amortizaci vozidla a obvykle také pojištění a servis – většina nákladů je tak soustředěná do jedné částky. Pro firmy a OSVČ přináší operativní leasing daňovou výhodu – měsíční splátky jsou plně daňově uznatelným nákladem. Pro soukromé osoby je hlavní výhodou absence starostí s prodejem ojetiny a ochrana před nečekanými náklady na opravy. Na konci smlouvy vůz jednoduše vrátíte a můžete přesednout do nového. Odpadá tak riziko ztráty hodnoty vozu, které při běžném vlastnictví může dosáhnout desítek procent pořizovací ceny. Díky tomu, že Cartop spolupracuje se všemi velkými leasingovými společnostmi na českém trhu, dokážeme najít objektivně nejvýhodnější nabídku pro vaši konkrétní situaci.

Proč jsou vaše nabídky tak zajímavé?

Naše nabídky jsou zajímavé díky unikátnímu obchodnímu modelu. Vozy řešíme ve velkých objemech přímo s importéry a autorizovanými dealery, čímž získáváme výrazně lepší nákupní podmínky než běžný zákazník. Tyto podmínky pak kombinujeme s financováním od všech velkých leasingových společností působících v České republice. Jsme jediní na trhu, kdo může spolupracovat se všemi poskytovateli – nejsme vázáni na jednu značku ani jednu leasingovou společnost. Díky tomu vám dokážeme objektivně porovnat desítky variant a doporučit tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. Výsledkem je průměrná úspora oproti přímému oslovení jednoho dealera nebo leasingové společnosti. Každá nabídka na našem webu navíc prošla interním filtrem výhodnosti – zobrazujeme pouze vozy a konfigurace, které dávají ekonomicky smysl.

Pro koho jsou nabídky určené?

Naše nabídky jsou určené pro firmy, osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) i soukromé osoby. Cena je vždy stejná bez ohledu na to, zda auto pořizuje velká společnost, živnostník nebo jednotlivec. Firmy oceňují operativní leasing zejména kvůli daňové optimalizaci a přehlednému řízení nákladů na vozový park. OSVČ využívají možnost mít nový vůz bez jednorázové investice, která by zatížila jejich podnikání. Soukromé osoby volí operativní leasing pro pohodlí a předvídatelnost – jedna měsíční částka pokryje vše od servisu po pojištění. Všechny naše klienty spojuje to, že chtějí mít náklady na auto pod kontrolou a ušetřené prostředky využít efektivněji. Nabízíme vozy více než 50 značek, od městských hatchbacků po prémiová SUV, takže si vybere opravdu každý.

Co potřebuji ke schválení operativního leasingu?

Proces schválení je jednoduchý a probíhá kompletně online. U firem a OSVČ stačí doložit daňová přiznání za poslední dvě účetní období. U soukromých osob postačí potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. K tomu přidáte kopii občanského průkazu a řidičského průkazu – a to je vše. Celé schválení probíhá elektronicky, bez složitého papírování a osobních návštěv. Nemáte dvouletou historii podnikání? Není to překážka. U začínajících firem a OSVČ nám stačí doložit poslední tři měsíce účetní historie, případně můžete využít institut ručitele. Vždy hledáme cestu, jak řešení nastavit tak, aby vyhovovalo vaší konkrétní situaci. Schválení zpravidla proběhne do 2 až 3 dnů, u jednodušších žádostí i do 24 hodin, a o každém kroku vás budeme informovat.

Kdo je smluvním partnerem?

Cartop vystupuje jako tvůrce nabídek a nezávislý poradce – nejsme leasingová společnost ani autorizovaný dealer. Smluvním partnerem, se kterým uzavíráte leasingovou smlouvu, je vždy jedna z renomovaných leasingových společností působících na českém trhu. Patří mezi ně například společnosti ze skupin velkých bank a mezinárodních finančních institucí. Vůz si pak přebíráte u autorizovaného dealera dané značky. Díky tomuto modelu máte jistotu, že vaše smlouva je kryta stabilní finanční institucí, a zároveň získáváte výhodu nezávislého porovnání nabídek, které Cartop zajišťuje. Pokud byste v budoucnu potřebovali řešit cokoliv ohledně smlouvy, jsme vám k dispozici jako prostředník a poradce po celou dobu trvání leasingu.

Kde a jak probíhá předání vozu?

Předání vozu probíhá vždy u autorizovaného dealera dané značky – jedná se o největší a nejlépe vybavené showroomy v České republice. Termín předání si zvolíte sami podle svých možností. U vozů, které máme skladem, předání obvykle proběhne do 10 pracovních dnů od podpisu smlouvy. Vůz nejprve projde kompletní předprodejní kontrolou, důkladným vyčištěním a registrací. Při samotném předání vás pracovník dealera provede všemi funkcemi vozu, nastaví vám základní systémy a zodpoví případné dotazy. Celý proces trvá přibližně 30 až 60 minut. Pokud objednáváte vůz z výroby, předání naplánujeme ihned po jeho dodání do České republiky. O každém kroku vás budeme průběžně informovat, abyste přesně věděli, kdy svůj nový vůz převezmete.

Prohlédněte si:

Curved line
Jsme tu pro vás

Jsme tu pro vás

Po - Pá; 9-18 hod.

Dáme vám
TOP nabídku

Zanechte nám kontakt a nechte to na nás. Na základě vašich požadavků vám pošleme konkrétní nabídku s jasnými informacemi a férovou cenou.