Volvo XC60 II
SUV
Na trhu od 2016 - 2020
Obrázek není k dispozici

Motorizace a spotřeba Volvo XC60 II
| Název | Palivo | Výkon | Převodovka | Pohon | Zrychlení 0–100 km/h | Spotřeba |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2.0 B4 (197 Hp) Mild Hybrid Automatic | Benzín | 145 kW (197 HP) | Automat. | Přední | 8,1 s | - |
| 2.0 B4 (197 Hp) Mild Hybrid AWD Automatic | Diesel | 145 kW (197 HP) | Automat. | 4x4 | 8,3 s | 5,6 l/100 km |
| 2.0 B4 (211 hp) MHEV AWD Automatic | Diesel | 145 kW (197 HP) | Automat. | 4x4 | 8,3 s | 5,6 l/100 km |
| 2.0 B5 (235 Hp) Mild Hybrid AWD Automatic | Diesel | 173 kW (235 HP) | Automat. | 4x4 | 7,1 s | 5,6 l/100 km |
| 2.0 B5 (249 hp) MHEV AWD Automatic | Diesel | 173 kW (235 HP) | Automat. | 4x4 | 7,1 s | 5,6 l/100 km |
| 2.0 B5 (250 Hp) Mild Hybrid Automatic | Benzín | 184 kW (250 HP) | Automat. | Přední | 7 s | - |
| 2.0 B5 (250 Hp) Mild Hybrid AWD Automatic | Benzín | 184 kW (250 HP) | Automat. | 4x4 | 6,9 s | - |
| 2.0 B6 (299 Hp) Mild Hybrid AWD Automatic | Benzín | 220 kW (299 HP) | Automat. | 4x4 | 6,2 s | - |
| 2.0 D3 (150 Hp) | Diesel | 110 kW (150 HP) | Manuál | Přední | 10,2 s | 5 l/100 km |
| 2.0 D4 (190 Hp) | Diesel | 140 kW (190 HP) | Manuál | Přední | 8,8 s | 4,9 l/100 km |
| 2.0 D4 (190 Hp) Automatic | Diesel | 140 kW (190 HP) | Automat. | Přední | 8,4 s | 4,9 l/100 km |
| 2.0 D4 (190 Hp) AWD | Diesel | 140 kW (190 HP) | Manuál | 4x4 | 8,8 s | 5,3 l/100 km |
| 2.0 D4 (190 Hp) AWD Automatic | Diesel | 140 kW (190 HP) | Automat. | 4x4 | 8,4 s | 5,5 l/100 km |
| 2.0 D5 (235 Hp) AWD Automatic | Diesel | 173 kW (235 HP) | Automat. | 4x4 | 7,2 s | 5,6 l/100 km |
| 2.0 T4 (190 Hp) Automatic | Benzín | 140 kW (190 HP) | Automat. | Přední | 7,9 s | 7,1 l/100 km |
| 2.0 T5 (250 Hp) Automatic | Benzín | 184 kW (250 HP) | Automat. | Přední | 6,9 s | 7,1 l/100 km |
| 2.0 T5 (250 Hp) AWD Automatic | Benzín | 184 kW (250 HP) | Automat. | 4x4 | 6,8 s | 7,3 l/100 km |
| 2.0 T6 (310 Hp) AWD Automatic | Benzín | 228 kW (310 HP) | Automat. | 4x4 | 5,9 s | 7,5 l/100 km |
| 2.0 T6 TwEn (253 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic | Hybrid | 186 kW (253 HP) | Automat. | 4x4 | 5,9 s | - |
| 2.0 T8 TwEn (303 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic | Hybrid | 223 kW (303 HP) | Automat. | 4x4 | 5,5 s | 2,3 l/100 km |
| 2.0 T8 TwEn (320 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic | Hybrid | 235 kW (320 HP) | Automat. | 4x4 | 5,3 s | 2,1 l/100 km |
| 2.0 T8 Twin Engine (391 Hp) Plug-in Hybrid AWD Automatic | Hybrid | 223 kW (303 HP) | Automat. | 4x4 | 5,5 s | 2,3 l/100 km |
| Polestar 2.0 T8 (405 Hp) Plug-in Hybrid AWD Automatic | Hybrid | 233 kW (317 HP) | Automat. | 4x4 | 5,4 s | 2 l/100 km |
| Polestar 2.0 T8 TwEn (318 Hp) Plug-in Hybrid AWD Geartronic | Hybrid | 234 kW (318 HP) | Automat. | 4x4 | 5,4 s | 2 l/100 km |
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 145 kW (197 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,1 s
- Spotřeba
- -
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 145 kW (197 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,3 s
- Spotřeba
- 5,6 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 145 kW (197 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,3 s
- Spotřeba
- 5,6 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 173 kW (235 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,1 s
- Spotřeba
- 5,6 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 173 kW (235 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,1 s
- Spotřeba
- 5,6 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 184 kW (250 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7 s
- Spotřeba
- -
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 184 kW (250 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,9 s
- Spotřeba
- -
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 220 kW (299 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,2 s
- Spotřeba
- -
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10,2 s
- Spotřeba
- 5 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 140 kW (190 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,8 s
- Spotřeba
- 4,9 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 140 kW (190 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,4 s
- Spotřeba
- 4,9 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 140 kW (190 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,8 s
- Spotřeba
- 5,3 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 140 kW (190 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,4 s
- Spotřeba
- 5,5 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 173 kW (235 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,2 s
- Spotřeba
- 5,6 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 140 kW (190 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,9 s
- Spotřeba
- 7,1 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 184 kW (250 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,9 s
- Spotřeba
- 7,1 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 184 kW (250 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,8 s
- Spotřeba
- 7,3 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 228 kW (310 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,9 s
- Spotřeba
- 7,5 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 186 kW (253 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,9 s
- Spotřeba
- -
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 223 kW (303 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,5 s
- Spotřeba
- 2,3 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 235 kW (320 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,3 s
- Spotřeba
- 2,1 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 223 kW (303 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,5 s
- Spotřeba
- 2,3 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 233 kW (317 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,4 s
- Spotřeba
- 2 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 234 kW (318 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,4 s
- Spotřeba
- 2 l/100 km
Rozměry Volvo XC60 II
- Délka
- 4 688 mm
- Šířka
- 1 902 mm
- Výška
- 1 658 mm
- Rozvor
- 2 865 mm
- Rozchod vpředu
- 1 655 mm
- Rozchod vzadu
- 1 659 mm
- Provozní hmotnost
- 1 920–2 223 kg
Vejde se Volvo XC60 II na běžné stání a do garáže?
Počítáme s rezervou 20 cm na každé straně: standardní stání měří 2,5 × 5 m, běžná vrata garáže jsou vysoká 2 m.
- standardní stání 2,5 × 5 mano, rezerva 11 cm na délku a 40 cm na šířku
- vrata garáže 2 mano, rezerva 14 cm
Srovnání se segmentem SUV
- Délka -2 cm oproti mediánu SUV
- Šířka +5 cm oproti mediánu SUV
- Výška -4 cm oproti mediánu SUV
Objem kufru, nádrž a spotřeba
- Objem kufru
- 505–1 432 l
- Objem palivové nádrže
- 50–71 l
- Spotřeba kombinovaná
- 2–7,5 l/100 km
Časté otázky
Jaké má Volvo XC60 II rozměry?
Volvo XC60 II měří 4 688 mm na délku, 1 902 mm na šířku a 1 658 mm na výšku. Rozvor náprav měří 2 865 mm.
Vejde se Volvo XC60 II do běžné garáže?
Na standardní stání 2,5 × 5 m se Volvo XC60 II vejde s rezervou 11 cm na délku a 40 cm na šířku a pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 14 cm. Počítáme s manévrovací rezervou 20 cm na každé straně.
Jak vysoký je Volvo XC60 II?
Volvo XC60 II měří na výšku 1 658 mm. Pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 14 cm.
Jak velký má Volvo XC60 II kufr?
Volvo XC60 II má objem kufru 505 až 1 432 litrů.
Jakou má Volvo XC60 II nádrž?
Volvo XC60 II má nádrž o objemu 50–71 litrů podle motorizace.
Jaké motory má Volvo XC60 II?
Volvo XC60 II nabízí 24 motorizací (Benzín, Diesel, Hybrid). Výkon se pohybuje od 110 do 235 kW.
Jakou má Volvo XC60 II spotřebu?
Volvo XC60 II má kombinovanou spotřebu 2–7,5 l/100 km podle zvolené motorizace.
Jaké výbavy má Volvo XC60 II?
Volvo XC60 II se nabízí ve 6 výbavách — Inscription, Inscription T8, Momentum, Momentum PRO, R-Design, R-Design T8.
Od kdy se Volvo XC60 II vyrábí?
Volvo XC60 II se vyrábí v období 2016 - 2020.
Často
kladené otázky
Vyplatí se mi operativní leasing?
Operativní leasing se vyplatí především těm, kdo chtějí nový vůz bez velké počáteční investice a s předvídatelnými měsíčními náklady. Měsíční splátka zahrnuje financování i amortizaci vozidla a obvykle také pojištění a servis – většina nákladů je tak soustředěná do jedné částky. Pro firmy a OSVČ přináší operativní leasing daňovou výhodu – měsíční splátky jsou plně daňově uznatelným nákladem. Pro soukromé osoby je hlavní výhodou absence starostí s prodejem ojetiny a ochrana před nečekanými náklady na opravy. Na konci smlouvy vůz jednoduše vrátíte a můžete přesednout do nového. Odpadá tak riziko ztráty hodnoty vozu, které při běžném vlastnictví může dosáhnout desítek procent pořizovací ceny. Díky tomu, že Cartop spolupracuje se všemi velkými leasingovými společnostmi na českém trhu, dokážeme najít objektivně nejvýhodnější nabídku pro vaši konkrétní situaci.
Proč jsou vaše nabídky tak zajímavé?
Naše nabídky jsou zajímavé díky unikátnímu obchodnímu modelu. Vozy řešíme ve velkých objemech přímo s importéry a autorizovanými dealery, čímž získáváme výrazně lepší nákupní podmínky než běžný zákazník. Tyto podmínky pak kombinujeme s financováním od všech velkých leasingových společností působících v České republice. Jsme jediní na trhu, kdo může spolupracovat se všemi poskytovateli – nejsme vázáni na jednu značku ani jednu leasingovou společnost. Díky tomu vám dokážeme objektivně porovnat desítky variant a doporučit tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. Výsledkem je průměrná úspora oproti přímému oslovení jednoho dealera nebo leasingové společnosti. Každá nabídka na našem webu navíc prošla interním filtrem výhodnosti – zobrazujeme pouze vozy a konfigurace, které dávají ekonomicky smysl.
Pro koho jsou nabídky určené?
Naše nabídky jsou určené pro firmy, osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) i soukromé osoby. Cena je vždy stejná bez ohledu na to, zda auto pořizuje velká společnost, živnostník nebo jednotlivec. Firmy oceňují operativní leasing zejména kvůli daňové optimalizaci a přehlednému řízení nákladů na vozový park. OSVČ využívají možnost mít nový vůz bez jednorázové investice, která by zatížila jejich podnikání. Soukromé osoby volí operativní leasing pro pohodlí a předvídatelnost – jedna měsíční částka pokryje vše od servisu po pojištění. Všechny naše klienty spojuje to, že chtějí mít náklady na auto pod kontrolou a ušetřené prostředky využít efektivněji. Nabízíme vozy více než 50 značek, od městských hatchbacků po prémiová SUV, takže si vybere opravdu každý.
Co potřebuji ke schválení operativního leasingu?
Proces schválení je jednoduchý a probíhá kompletně online. U firem a OSVČ stačí doložit daňová přiznání za poslední dvě účetní období. U soukromých osob postačí potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. K tomu přidáte kopii občanského průkazu a řidičského průkazu – a to je vše. Celé schválení probíhá elektronicky, bez složitého papírování a osobních návštěv. Nemáte dvouletou historii podnikání? Není to překážka. U začínajících firem a OSVČ nám stačí doložit poslední tři měsíce účetní historie, případně můžete využít institut ručitele. Vždy hledáme cestu, jak řešení nastavit tak, aby vyhovovalo vaší konkrétní situaci. Schválení zpravidla proběhne do 2 až 3 dnů, u jednodušších žádostí i do 24 hodin, a o každém kroku vás budeme informovat.
Kdo je smluvním partnerem?
Cartop vystupuje jako tvůrce nabídek a nezávislý poradce – nejsme leasingová společnost ani autorizovaný dealer. Smluvním partnerem, se kterým uzavíráte leasingovou smlouvu, je vždy jedna z renomovaných leasingových společností působících na českém trhu. Patří mezi ně například společnosti ze skupin velkých bank a mezinárodních finančních institucí. Vůz si pak přebíráte u autorizovaného dealera dané značky. Díky tomuto modelu máte jistotu, že vaše smlouva je kryta stabilní finanční institucí, a zároveň získáváte výhodu nezávislého porovnání nabídek, které Cartop zajišťuje. Pokud byste v budoucnu potřebovali řešit cokoliv ohledně smlouvy, jsme vám k dispozici jako prostředník a poradce po celou dobu trvání leasingu.
Kde a jak probíhá předání vozu?
Předání vozu probíhá vždy u autorizovaného dealera dané značky – jedná se o největší a nejlépe vybavené showroomy v České republice. Termín předání si zvolíte sami podle svých možností. U vozů, které máme skladem, předání obvykle proběhne do 10 pracovních dnů od podpisu smlouvy. Vůz nejprve projde kompletní předprodejní kontrolou, důkladným vyčištěním a registrací. Při samotném předání vás pracovník dealera provede všemi funkcemi vozu, nastaví vám základní systémy a zodpoví případné dotazy. Celý proces trvá přibližně 30 až 60 minut. Pokud objednáváte vůz z výroby, předání naplánujeme ihned po jeho dodání do České republiky. O každém kroku vás budeme průběžně informovat, abyste přesně věděli, kdy svůj nový vůz převezmete.
Prohlédněte si:

Jsme tu pro vás
Po - Pá; 9-18 hod.
Dáme vám
TOP nabídku
Zanechte nám kontakt a nechte to na nás. Na základě vašich požadavků vám pošleme konkrétní nabídku s jasnými informacemi a férovou cenou.







