Volkswagen Tiguan (facelift 2011)
SUV
Na trhu od 2010 - 2014
Obrázek není k dispozici

Motorizace a spotřeba Volkswagen Tiguan
| Název | Palivo | Výkon | Převodovka | Pohon | Zrychlení 0–100 km/h | Spotřeba |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.4 TSI (122 Hp) | Benzín | 90 kW (122 HP) | Manuál | Přední | 10,9 s | 6,5 l/100 km |
| 1.4 TSI (122 Hp) BMT | Benzín | 90 kW (122 HP) | Manuál | Přední | 10,9 s | 6,5 l/100 km |
| 1.4 TSI (160 Hp) 4MOTION | Benzín | 118 kW (160 HP) | Manuál | 4x4 | 9,2 s | 7,6 l/100 km |
| 2.0 TDI (110 Hp) | Diesel | 81 kW (110 HP) | Manuál | Přední | 11,9 s | 5,3 l/100 km |
| 2.0 TDI (110 Hp) BMT | Diesel | 81 kW (110 HP) | Manuál | Přední | 11,9 s | 5,3 l/100 km |
| 2.0 TDI (140 Hp) 4MOTION | Diesel | 103 kW (140 HP) | Manuál | 4x4 | 10,2 s | 6 l/100 km |
| 2.0 TDI (140 Hp) 4MOTION DSG | Diesel | 103 kW (140 HP) | Automat. | 4x4 | 10,2 s | 6,3 l/100 km |
| 2.0 TDI (177 Hp) 4MOTION | Diesel | 130 kW (177 HP) | Manuál | 4x4 | 8,5 s | 5,8 l/100 km |
| 2.0 TDI (177 Hp) BMT 4MOTION | Diesel | 130 kW (177 HP) | Manuál | 4x4 | 8,5 s | 5,8 l/100 km |
| 2.0 TSI (211 Hp) 4MOTION | Benzín | 155 kW (211 HP) | Manuál | 4x4 | 7,8 s | 8,5 l/100 km |
| 2.0 TSI (211 Hp) 4MOTION DSG | Benzín | 155 kW (211 HP) | Automat. | 4x4 | 7,3 s | 8,6 l/100 km |
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 90 kW (122 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10,9 s
- Spotřeba
- 6,5 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 90 kW (122 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10,9 s
- Spotřeba
- 6,5 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 118 kW (160 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 9,2 s
- Spotřeba
- 7,6 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 81 kW (110 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 11,9 s
- Spotřeba
- 5,3 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 81 kW (110 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 11,9 s
- Spotřeba
- 5,3 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 103 kW (140 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10,2 s
- Spotřeba
- 6 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 103 kW (140 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10,2 s
- Spotřeba
- 6,3 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 130 kW (177 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,5 s
- Spotřeba
- 5,8 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 130 kW (177 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,5 s
- Spotřeba
- 5,8 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 155 kW (211 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,8 s
- Spotřeba
- 8,5 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 155 kW (211 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,3 s
- Spotřeba
- 8,6 l/100 km
Rozměry Volkswagen Tiguan
- Délka
- 4 426 mm
- Šířka
- 1 809 mm
- Výška
- 1 703 mm
- Rozvor
- 2 604 mm
- Rozchod vpředu
- 1 569 mm
- Rozchod vzadu
- 1 571 mm
- Provozní hmotnost
- 1 501–1 689 kg
Vejde se Volkswagen Tiguan na běžné stání a do garáže?
Počítáme s rezervou 20 cm na každé straně: standardní stání měří 2,5 × 5 m, běžná vrata garáže jsou vysoká 2 m.
- standardní stání 2,5 × 5 mano, rezerva 37 cm na délku a 49 cm na šířku
- vrata garáže 2 mano, rezerva 10 cm
Srovnání se segmentem SUV
- Délka -28 cm oproti mediánu SUV
- Šířka -4 cm oproti mediánu SUV
- Výška 0 cm oproti mediánu SUV
Objem kufru, nádrž a spotřeba
- Objem kufru
- 470–1 510 l
- Objem palivové nádrže
- 64 l
- Spotřeba kombinovaná
- 5,3–8,6 l/100 km
Časté otázky
Jaké má Volkswagen Tiguan rozměry?
Volkswagen Tiguan měří 4 426 mm na délku, 1 809 mm na šířku a 1 703 mm na výšku. Rozvor náprav měří 2 604 mm.
Vejde se Volkswagen Tiguan do běžné garáže?
Na standardní stání 2,5 × 5 m se Volkswagen Tiguan vejde s rezervou 37 cm na délku a 49 cm na šířku a pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 10 cm. Počítáme s manévrovací rezervou 20 cm na každé straně.
Jak vysoký je Volkswagen Tiguan?
Volkswagen Tiguan měří na výšku 1 703 mm. Pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 10 cm.
Jak velký má Volkswagen Tiguan kufr?
Volkswagen Tiguan má objem kufru 470 až 1 510 litrů.
Jakou má Volkswagen Tiguan nádrž?
Volkswagen Tiguan má nádrž o objemu 64 litrů podle motorizace.
Jaké motory má Volkswagen Tiguan?
Volkswagen Tiguan nabízí 11 motorizací (Benzín, Diesel). Výkon se pohybuje od 81 do 155 kW.
Jakou má Volkswagen Tiguan spotřebu?
Volkswagen Tiguan má kombinovanou spotřebu 5,3–8,6 l/100 km podle zvolené motorizace.
Od kdy se Volkswagen Tiguan vyrábí?
Volkswagen Tiguan se vyrábí v období 2010 - 2014.
Často
kladené otázky
Vyplatí se mi operativní leasing?
Operativní leasing se vyplatí především těm, kdo chtějí nový vůz bez velké počáteční investice a s předvídatelnými měsíčními náklady. Měsíční splátka zahrnuje financování i amortizaci vozidla a obvykle také pojištění a servis – většina nákladů je tak soustředěná do jedné částky. Pro firmy a OSVČ přináší operativní leasing daňovou výhodu – měsíční splátky jsou plně daňově uznatelným nákladem. Pro soukromé osoby je hlavní výhodou absence starostí s prodejem ojetiny a ochrana před nečekanými náklady na opravy. Na konci smlouvy vůz jednoduše vrátíte a můžete přesednout do nového. Odpadá tak riziko ztráty hodnoty vozu, které při běžném vlastnictví může dosáhnout desítek procent pořizovací ceny. Díky tomu, že Cartop spolupracuje se všemi velkými leasingovými společnostmi na českém trhu, dokážeme najít objektivně nejvýhodnější nabídku pro vaši konkrétní situaci.
Proč jsou vaše nabídky tak zajímavé?
Naše nabídky jsou zajímavé díky unikátnímu obchodnímu modelu. Vozy řešíme ve velkých objemech přímo s importéry a autorizovanými dealery, čímž získáváme výrazně lepší nákupní podmínky než běžný zákazník. Tyto podmínky pak kombinujeme s financováním od všech velkých leasingových společností působících v České republice. Jsme jediní na trhu, kdo může spolupracovat se všemi poskytovateli – nejsme vázáni na jednu značku ani jednu leasingovou společnost. Díky tomu vám dokážeme objektivně porovnat desítky variant a doporučit tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. Výsledkem je průměrná úspora oproti přímému oslovení jednoho dealera nebo leasingové společnosti. Každá nabídka na našem webu navíc prošla interním filtrem výhodnosti – zobrazujeme pouze vozy a konfigurace, které dávají ekonomicky smysl.
Pro koho jsou nabídky určené?
Naše nabídky jsou určené pro firmy, osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) i soukromé osoby. Cena je vždy stejná bez ohledu na to, zda auto pořizuje velká společnost, živnostník nebo jednotlivec. Firmy oceňují operativní leasing zejména kvůli daňové optimalizaci a přehlednému řízení nákladů na vozový park. OSVČ využívají možnost mít nový vůz bez jednorázové investice, která by zatížila jejich podnikání. Soukromé osoby volí operativní leasing pro pohodlí a předvídatelnost – jedna měsíční částka pokryje vše od servisu po pojištění. Všechny naše klienty spojuje to, že chtějí mít náklady na auto pod kontrolou a ušetřené prostředky využít efektivněji. Nabízíme vozy více než 50 značek, od městských hatchbacků po prémiová SUV, takže si vybere opravdu každý.
Co potřebuji ke schválení operativního leasingu?
Proces schválení je jednoduchý a probíhá kompletně online. U firem a OSVČ stačí doložit daňová přiznání za poslední dvě účetní období. U soukromých osob postačí potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. K tomu přidáte kopii občanského průkazu a řidičského průkazu – a to je vše. Celé schválení probíhá elektronicky, bez složitého papírování a osobních návštěv. Nemáte dvouletou historii podnikání? Není to překážka. U začínajících firem a OSVČ nám stačí doložit poslední tři měsíce účetní historie, případně můžete využít institut ručitele. Vždy hledáme cestu, jak řešení nastavit tak, aby vyhovovalo vaší konkrétní situaci. Schválení zpravidla proběhne do 2 až 3 dnů, u jednodušších žádostí i do 24 hodin, a o každém kroku vás budeme informovat.
Kdo je smluvním partnerem?
Cartop vystupuje jako tvůrce nabídek a nezávislý poradce – nejsme leasingová společnost ani autorizovaný dealer. Smluvním partnerem, se kterým uzavíráte leasingovou smlouvu, je vždy jedna z renomovaných leasingových společností působících na českém trhu. Patří mezi ně například společnosti ze skupin velkých bank a mezinárodních finančních institucí. Vůz si pak přebíráte u autorizovaného dealera dané značky. Díky tomuto modelu máte jistotu, že vaše smlouva je kryta stabilní finanční institucí, a zároveň získáváte výhodu nezávislého porovnání nabídek, které Cartop zajišťuje. Pokud byste v budoucnu potřebovali řešit cokoliv ohledně smlouvy, jsme vám k dispozici jako prostředník a poradce po celou dobu trvání leasingu.
Kde a jak probíhá předání vozu?
Předání vozu probíhá vždy u autorizovaného dealera dané značky – jedná se o největší a nejlépe vybavené showroomy v České republice. Termín předání si zvolíte sami podle svých možností. U vozů, které máme skladem, předání obvykle proběhne do 10 pracovních dnů od podpisu smlouvy. Vůz nejprve projde kompletní předprodejní kontrolou, důkladným vyčištěním a registrací. Při samotném předání vás pracovník dealera provede všemi funkcemi vozu, nastaví vám základní systémy a zodpoví případné dotazy. Celý proces trvá přibližně 30 až 60 minut. Pokud objednáváte vůz z výroby, předání naplánujeme ihned po jeho dodání do České republiky. O každém kroku vás budeme průběžně informovat, abyste přesně věděli, kdy svůj nový vůz převezmete.
Prohlédněte si:

Jsme tu pro vás
Po - Pá; 9-18 hod.
Dáme vám
TOP nabídku
Zanechte nám kontakt a nechte to na nás. Na základě vašich požadavků vám pošleme konkrétní nabídku s jasnými informacemi a férovou cenou.






