Volkswagen Golf VI
Malý hatchback
Na trhu od 2007 - 2012
Volkswagen Golf VI přišla na trh v roce 2008 jako moderní generace hatchbacku, která se vyráběla do roku 2013. Nabízí širokou škálu motorizací s možností výběru mezi benzínovými a dieselovými motory, jejichž výkon se pohybuje od 80 do 270 koní. Převodovky jsou k dispozici jak automatické, tak manuální, přičemž pohon je buď na přední kola, nebo na všechna čtyři kola. Praktické rozměry s délkou 4,21 metru a šířkou 1,79 metru zlepšují manévrovatelnost v městském prostředí, zatímco zavazadlový prostor nabízí 350 až 1305 litrů, což umožňuje flexibilní přepravu nákladu. Tato generace je známá svým vyváženým designem a všestranností, která zajišťuje pohodlí a efektivní využití prostoru. Golfa VI oceňují řidiči hledající praktický vůz s moderní technologií a užitečnými funkcemi.
Obrázek není k dispozici

Motorizace a spotřeba Volkswagen Golf VI
| Název | Palivo | Výkon | Převodovka | Pohon | Zrychlení 0–100 km/h | Spotřeba |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.4 (80 Hp) | Benzín | 59 kW (80 HP) | Automat. | Přední | 13,9 s | 6,4 l/100 km |
| 1.4 TSI (122 Hp) | Benzín | 90 kW (122 HP) | Manuál | Přední | 9,5 s | 6,2 l/100 km |
| 1.4 TSI (122 Hp) DSG | Benzín | 90 kW (122 HP) | Automat. | Přední | 9,5 s | 6 l/100 km |
| 1.4 TSI (140 Hp) | Benzín | 103 kW (140 HP) | Manuál | Přední | 8,8 s | 7,1 l/100 km |
| 1.4 TSI (140 Hp) DSG | Benzín | 103 kW (140 HP) | Automat. | Přední | 8,8 s | 7,1 l/100 km |
| 1.4 TSI (160 Hp) | Benzín | 118 kW (160 HP) | Manuál | Přední | 8 s | 7,3 l/100 km |
| 1.4 TSI (160 Hp) DSG | Benzín | 118 kW (160 HP) | Automat. | Přední | 7,7 s | 7,3 l/100 km |
| 1.4 TSI (170 Hp) | Benzín | 125 kW (170 HP) | Automat. | Přední | 8 s | 7,3 l/100 km |
| 1.4 TSI (170 Hp) DSG | Benzín | 125 kW (170 HP) | Automat. | Přední | 7,7 s | 7,3 l/100 km |
| 1.6 (102 Hp) | Benzín | 75 kW (102 HP) | Manuál | Přední | 11,3 s | 7,1 l/100 km |
| 1.6 (102 Hp) Automatic | Benzín | 75 kW (102 HP) | Automat. | Přední | 12,5 s | 8,1 l/100 km |
| 1.6 (102 Hp) DSG | Benzín | 75 kW (102 HP) | Automat. | Přední | 12,5 s | 8,1 l/100 km |
| 1.9 TDI (105 Hp) | Diesel | 77 kW (105 HP) | Manuál | Přední | 11,1 s | 5,2 l/100 km |
| 1.9 TDI (105 Hp) DSG | Diesel | 77 kW (105 HP) | Automat. | Přední | 11,3 s | 5,2 l/100 km |
| 2.0 FSI (150 Hp) | Benzín | 110 kW (150 HP) | Manuál | Přední | 8,9 s | 7,2 l/100 km |
| 2.0 FSI (150 Hp) Automatic | Benzín | 110 kW (150 HP) | Automat. | Přední | 9,5 s | 7,9 l/100 km |
| 2.0 TDI (110 Hp) | Diesel | 81 kW (110 HP) | Automat. | Přední | 10,7 s | 4,5 l/100 km |
| 2.0 TDI (140 Hp) | Diesel | 103 kW (140 HP) | Manuál | Přední | 9,3 s | 5,4 l/100 km |
| 2.0 TDI (140 Hp) DSG | Diesel | 103 kW (140 HP) | Automat. | Přední | 9,7 s | 4,9 l/100 km |
| 2.0 TSI (200 Hp) | Benzín | 147 kW (200 HP) | Manuál | Přední | 7,2 s | 7,9 l/100 km |
| 2.0 TSI (200 Hp) DSG | Benzín | 147 kW (200 HP) | Automat. | Přední | 7,2 s | 7,9 l/100 km |
| GTD 2.0 TDI (170 Hp) | Diesel | 125 kW (170 HP) | Manuál | Přední | 8,1 s | 5,1 l/100 km |
| GTD 2.0 TDI (170 Hp) DSG | Diesel | 125 kW (170 HP) | Automat. | Přední | 8,1 s | 5,4 l/100 km |
| GTI 2.0 TSI (210 Hp) | Benzín | 154 kW (210 HP) | Manuál | Přední | 6,9 s | 7,3 l/100 km |
| GTI 2.0 TSI (210 Hp) DSG | Benzín | 154 kW (210 HP) | Automat. | Přední | 6,9 s | 7,4 l/100 km |
| R 2.0 TSI (270 Hp) | Benzín | 199 kW (270 HP) | Manuál | 4x4 | 5,5 s | - |
| R 2.0 TSI (270 Hp) Automatic | Benzín | 199 kW (270 HP) | Automat. | 4x4 | 5,8 s | - |
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 59 kW (80 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 13,9 s
- Spotřeba
- 6,4 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 90 kW (122 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 9,5 s
- Spotřeba
- 6,2 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 90 kW (122 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 9,5 s
- Spotřeba
- 6 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 103 kW (140 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,8 s
- Spotřeba
- 7,1 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 103 kW (140 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,8 s
- Spotřeba
- 7,1 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 118 kW (160 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8 s
- Spotřeba
- 7,3 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 118 kW (160 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,7 s
- Spotřeba
- 7,3 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 125 kW (170 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8 s
- Spotřeba
- 7,3 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 125 kW (170 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,7 s
- Spotřeba
- 7,3 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 75 kW (102 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 11,3 s
- Spotřeba
- 7,1 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 75 kW (102 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 12,5 s
- Spotřeba
- 8,1 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 75 kW (102 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 12,5 s
- Spotřeba
- 8,1 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 77 kW (105 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 11,1 s
- Spotřeba
- 5,2 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 77 kW (105 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 11,3 s
- Spotřeba
- 5,2 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,9 s
- Spotřeba
- 7,2 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 9,5 s
- Spotřeba
- 7,9 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 81 kW (110 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10,7 s
- Spotřeba
- 4,5 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 103 kW (140 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 9,3 s
- Spotřeba
- 5,4 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 103 kW (140 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 9,7 s
- Spotřeba
- 4,9 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 147 kW (200 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,2 s
- Spotřeba
- 7,9 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 147 kW (200 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,2 s
- Spotřeba
- 7,9 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 125 kW (170 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,1 s
- Spotřeba
- 5,1 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 125 kW (170 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,1 s
- Spotřeba
- 5,4 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 154 kW (210 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,9 s
- Spotřeba
- 7,3 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 154 kW (210 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,9 s
- Spotřeba
- 7,4 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 199 kW (270 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,5 s
- Spotřeba
- -
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 199 kW (270 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,8 s
- Spotřeba
- -
Rozměry Volkswagen Golf VI
- Délka
- 4 213 mm
- Šířka
- 1 786 mm
- Výška
- 1 407 mm
- Rozvor
- 2 578 mm
- Rozchod vpředu
- 1 533 mm
- Rozchod vzadu
- 1 514 mm
- Provozní hmotnost
- 1 190–1 374 kg
Vejde se Volkswagen Golf VI na běžné stání a do garáže?
Počítáme s rezervou 20 cm na každé straně: standardní stání měří 2,5 × 5 m, běžná vrata garáže jsou vysoká 2 m.
- standardní stání 2,5 × 5 mano, rezerva 59 cm na délku a 51 cm na šířku
- vrata garáže 2 mano, rezerva 39 cm
Srovnání se segmentem Malá auta a hatchbacky
- Délka +18 cm oproti mediánu malých aut a hatchbacků
- Šířka +9 cm oproti mediánu malých aut a hatchbacků
- Výška -5 cm oproti mediánu malých aut a hatchbacků
Objem kufru, nádrž a spotřeba
- Objem kufru
- 350–1 305 l
- Objem palivové nádrže
- 55 l
- Spotřeba kombinovaná
- 4,5–8,1 l/100 km
Časté otázky
Jaké má Volkswagen Golf VI rozměry?
Volkswagen Golf VI měří 4 213 mm na délku, 1 786 mm na šířku a 1 407 mm na výšku. Rozvor náprav měří 2 578 mm.
Vejde se Volkswagen Golf VI do běžné garáže?
Na standardní stání 2,5 × 5 m se Volkswagen Golf VI vejde s rezervou 59 cm na délku a 51 cm na šířku a pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 39 cm. Počítáme s manévrovací rezervou 20 cm na každé straně.
Jak vysoký je Volkswagen Golf VI?
Volkswagen Golf VI měří na výšku 1 407 mm. Pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 39 cm.
Jak velký má Volkswagen Golf VI kufr?
Volkswagen Golf VI má objem kufru 350 až 1 305 litrů.
Jakou má Volkswagen Golf VI nádrž?
Volkswagen Golf VI má nádrž o objemu 55 litrů podle motorizace.
Jaké motory má Volkswagen Golf VI?
Volkswagen Golf VI nabízí 27 motorizací (Benzín, Diesel). Výkon se pohybuje od 59 do 199 kW.
Jakou má Volkswagen Golf VI spotřebu?
Volkswagen Golf VI má kombinovanou spotřebu 4,5–8,1 l/100 km podle zvolené motorizace.
Od kdy se Volkswagen Golf VI vyrábí?
Volkswagen Golf VI se vyrábí v období 2007 - 2012.
Často
kladené otázky
Vyplatí se mi operativní leasing?
Operativní leasing se vyplatí především těm, kdo chtějí nový vůz bez velké počáteční investice a s předvídatelnými měsíčními náklady. Měsíční splátka zahrnuje financování i amortizaci vozidla a obvykle také pojištění a servis – většina nákladů je tak soustředěná do jedné částky. Pro firmy a OSVČ přináší operativní leasing daňovou výhodu – měsíční splátky jsou plně daňově uznatelným nákladem. Pro soukromé osoby je hlavní výhodou absence starostí s prodejem ojetiny a ochrana před nečekanými náklady na opravy. Na konci smlouvy vůz jednoduše vrátíte a můžete přesednout do nového. Odpadá tak riziko ztráty hodnoty vozu, které při běžném vlastnictví může dosáhnout desítek procent pořizovací ceny. Díky tomu, že Cartop spolupracuje se všemi velkými leasingovými společnostmi na českém trhu, dokážeme najít objektivně nejvýhodnější nabídku pro vaši konkrétní situaci.
Proč jsou vaše nabídky tak zajímavé?
Naše nabídky jsou zajímavé díky unikátnímu obchodnímu modelu. Vozy řešíme ve velkých objemech přímo s importéry a autorizovanými dealery, čímž získáváme výrazně lepší nákupní podmínky než běžný zákazník. Tyto podmínky pak kombinujeme s financováním od všech velkých leasingových společností působících v České republice. Jsme jediní na trhu, kdo může spolupracovat se všemi poskytovateli – nejsme vázáni na jednu značku ani jednu leasingovou společnost. Díky tomu vám dokážeme objektivně porovnat desítky variant a doporučit tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. Výsledkem je průměrná úspora oproti přímému oslovení jednoho dealera nebo leasingové společnosti. Každá nabídka na našem webu navíc prošla interním filtrem výhodnosti – zobrazujeme pouze vozy a konfigurace, které dávají ekonomicky smysl.
Pro koho jsou nabídky určené?
Naše nabídky jsou určené pro firmy, osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) i soukromé osoby. Cena je vždy stejná bez ohledu na to, zda auto pořizuje velká společnost, živnostník nebo jednotlivec. Firmy oceňují operativní leasing zejména kvůli daňové optimalizaci a přehlednému řízení nákladů na vozový park. OSVČ využívají možnost mít nový vůz bez jednorázové investice, která by zatížila jejich podnikání. Soukromé osoby volí operativní leasing pro pohodlí a předvídatelnost – jedna měsíční částka pokryje vše od servisu po pojištění. Všechny naše klienty spojuje to, že chtějí mít náklady na auto pod kontrolou a ušetřené prostředky využít efektivněji. Nabízíme vozy více než 50 značek, od městských hatchbacků po prémiová SUV, takže si vybere opravdu každý.
Co potřebuji ke schválení operativního leasingu?
Proces schválení je jednoduchý a probíhá kompletně online. U firem a OSVČ stačí doložit daňová přiznání za poslední dvě účetní období. U soukromých osob postačí potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. K tomu přidáte kopii občanského průkazu a řidičského průkazu – a to je vše. Celé schválení probíhá elektronicky, bez složitého papírování a osobních návštěv. Nemáte dvouletou historii podnikání? Není to překážka. U začínajících firem a OSVČ nám stačí doložit poslední tři měsíce účetní historie, případně můžete využít institut ručitele. Vždy hledáme cestu, jak řešení nastavit tak, aby vyhovovalo vaší konkrétní situaci. Schválení zpravidla proběhne do 2 až 3 dnů, u jednodušších žádostí i do 24 hodin, a o každém kroku vás budeme informovat.
Kdo je smluvním partnerem?
Cartop vystupuje jako tvůrce nabídek a nezávislý poradce – nejsme leasingová společnost ani autorizovaný dealer. Smluvním partnerem, se kterým uzavíráte leasingovou smlouvu, je vždy jedna z renomovaných leasingových společností působících na českém trhu. Patří mezi ně například společnosti ze skupin velkých bank a mezinárodních finančních institucí. Vůz si pak přebíráte u autorizovaného dealera dané značky. Díky tomuto modelu máte jistotu, že vaše smlouva je kryta stabilní finanční institucí, a zároveň získáváte výhodu nezávislého porovnání nabídek, které Cartop zajišťuje. Pokud byste v budoucnu potřebovali řešit cokoliv ohledně smlouvy, jsme vám k dispozici jako prostředník a poradce po celou dobu trvání leasingu.
Kde a jak probíhá předání vozu?
Předání vozu probíhá vždy u autorizovaného dealera dané značky – jedná se o největší a nejlépe vybavené showroomy v České republice. Termín předání si zvolíte sami podle svých možností. U vozů, které máme skladem, předání obvykle proběhne do 10 pracovních dnů od podpisu smlouvy. Vůz nejprve projde kompletní předprodejní kontrolou, důkladným vyčištěním a registrací. Při samotném předání vás pracovník dealera provede všemi funkcemi vozu, nastaví vám základní systémy a zodpoví případné dotazy. Celý proces trvá přibližně 30 až 60 minut. Pokud objednáváte vůz z výroby, předání naplánujeme ihned po jeho dodání do České republiky. O každém kroku vás budeme průběžně informovat, abyste přesně věděli, kdy svůj nový vůz převezmete.
Prohlédněte si:

Jsme tu pro vás
Po - Pá; 9-18 hod.
Dáme vám
TOP nabídku
Zanechte nám kontakt a nechte to na nás. Na základě vašich požadavků vám pošleme konkrétní nabídku s jasnými informacemi a férovou cenou.













