Škoda Octavia III Combi
Kombi MPV
Na trhu od 2012 - 2016
Škoda Octavia III Combi byla uvedena na trh v roce 2013 a vyráběla se až do roku 2017. Tato generace kombi nabízí široký výběr motorizací, kde jsou dostupné jak benzínové, tak dieselové motory. Výkon motorů se pohybuje od 63 kW (86 HP) do 169 kW (230 HP), čímž poskytuje dostatečnou flexibilitu podle potřeb uživatele. K dispozici jsou manuální i automatické převodovky a vozy mohou mít pohon předních kol nebo pohon všech kol (4x4). Praktická stránka Octavie III Combi je podpořena prostorným zavazadlovým prostorem s objemem od 610 do 1740 litrů, což umožňuje pohodlné uskladnění zavazadel při různých příležitostech. Rozměry vozu, jako je délka 4,66 m, šířka 1,81 m a výška 1,46 m, spolu s rozvorem 2680 mm, zajišťují stabilitu a komfort jízdy. Tato generace se vyznačuje svou praktičností a variabilitou, což z ní činí oblíbenou volbu pro různé typy uživatelů.
Obrázek není k dispozici

Motorizace a spotřeba Škoda Octavia III Combi
| Název | Palivo | Výkon | Převodovka | Pohon | Zrychlení 0–100 km/h | Spotřeba |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.0 TSI (115 Hp) | Benzín | 85 kW (115 HP) | Manuál | Přední | 10,1 s | 4,5 l/100 km |
| 1.0 TSI (115 Hp) DSG | Benzín | 85 kW (115 HP) | Automat. | Přední | 10,2 s | 4,6 l/100 km |
| 1.2 TSI (105 Hp) | Benzín | 77 kW (105 HP) | Manuál | Přední | - | 5,1 l/100 km |
| 1.2 TSI (105 Hp) DSG | Benzín | 77 kW (105 HP) | Automat. | Přední | - | 5 l/100 km |
| 1.2 TSI (86 Hp) | Benzín | 63 kW (86 HP) | Manuál | Přední | - | 5,3 l/100 km |
| 1.4 G-TEC (110 Hp) CNG | Benzín | 81 kW (110 HP) | Manuál | Přední | 11 s | 5,4 l/100 km |
| 1.4 G-TEC (110 Hp) CNG DSG | Benzín | 81 kW (110 HP) | Automat. | Přední | 11,1 s | 5,4 l/100 km |
| 1.4 TSI (140 Hp) | Benzín | 103 kW (140 HP) | Manuál | Přední | - | 5,3 l/100 km |
| 1.4 TSI (140 Hp) DSG | Benzín | 103 kW (140 HP) | Automat. | Přední | - | 5 l/100 km |
| 1.4 TSI (150 Hp) | Benzín | 110 kW (150 HP) | Manuál | Přední | 8,2 s | 5,1 l/100 km |
| 1.4 TSI (150 Hp) DSG | Benzín | 110 kW (150 HP) | Automat. | Přední | 8,4 s | 5 l/100 km |
| 1.6 TDI (105 Hp) 4x4 DPF | Diesel | 77 kW (105 HP) | Manuál | 4x4 | - | 4,5 l/100 km |
| 1.6 TDI (105 Hp) DPF | Diesel | 77 kW (105 HP) | Manuál | Přední | - | 3,8 l/100 km |
| 1.6 TDI (105 Hp) DPF DSG | Diesel | 77 kW (105 HP) | Automat. | Přední | - | 4 l/100 km |
| 1.6 TDI (110 Hp) | Benzín | 81 kW (110 HP) | Manuál | Přední | - | 3,8 l/100 km |
| 1.6 TDI (110 Hp) 4x4 | Benzín | 81 kW (110 HP) | Manuál | 4x4 | 11,5 s | 4,6 l/100 km |
| 1.6 TDI (110 Hp) DSG | Benzín | 81 kW (110 HP) | Automat. | Přední | - | 3,8 l/100 km |
| 1.6 TDI (110 Hp) GreenLine | Diesel | 81 kW (110 HP) | Manuál | Přední | 10,7 s | 3,2 l/100 km |
| 1.6 TDI (90 Hp) DPF | Diesel | 66 kW (90 HP) | Manuál | Přední | - | 4,1 l/100 km |
| 1.8 TSI (180 Hp) | Benzín | 132 kW (180 HP) | Manuál | Přední | 7,4 s | 6,1 l/100 km |
| 1.8 TSI (180 Hp) 4x4 DSG | Benzín | 132 kW (180 HP) | Automat. | 4x4 | - | 6,7 l/100 km |
| 1.8 TSI (180 Hp) DSG | Benzín | 132 kW (180 HP) | Automat. | Přední | 7,5 s | 5,7 l/100 km |
| 2.0 TDI (150 Hp) 4x4 DPF | Diesel | 110 kW (150 HP) | Manuál | 4x4 | - | 4,9 l/100 km |
| 2.0 TDI (150 Hp) DPF | Diesel | 110 kW (150 HP) | Manuál | Přední | - | 4,2 l/100 km |
| 2.0 TDI (150 Hp) DPF DSG | Diesel | 110 kW (150 HP) | Automat. | Přední | - | 4,5 l/100 km |
| 2.0 TDI (184 Hp) DSG 4x4 | Diesel | 135 kW (184 HP) | Automat. | 4x4 | 7,2 s | 4,9 l/100 km |
| RS 2.0 TDI (184 Hp) DPF | Diesel | 135 kW (184 HP) | Manuál | Přední | 8,1 s | 4,6 l/100 km |
| RS 2.0 TDI (184 Hp) DPF DSG | Diesel | 135 kW (184 HP) | Automat. | Přední | 8,2 s | 5 l/100 km |
| RS 2.0 TSI (220 Hp) | Benzín | 162 kW (220 HP) | Manuál | Přední | 6,8 s | 6,2 l/100 km |
| RS 2.0 TSI (220 Hp) DSG | Benzín | 162 kW (220 HP) | Automat. | Přední | 6,9 s | 6,4 l/100 km |
| RS 2.0 TSI (230 Hp) | Benzín | 169 kW (230 HP) | Manuál | Přední | 6,8 s | 6,2 l/100 km |
| RS 2.0 TSI (230 Hp) DSG | Benzín | 169 kW (230 HP) | Automat. | Přední | 7 s | 6,4 l/100 km |
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 85 kW (115 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10,1 s
- Spotřeba
- 4,5 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 85 kW (115 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10,2 s
- Spotřeba
- 4,6 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 77 kW (105 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 5,1 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 77 kW (105 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 5 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 63 kW (86 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 5,3 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 81 kW (110 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 11 s
- Spotřeba
- 5,4 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 81 kW (110 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 11,1 s
- Spotřeba
- 5,4 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 103 kW (140 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 5,3 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 103 kW (140 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 5 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,2 s
- Spotřeba
- 5,1 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,4 s
- Spotřeba
- 5 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 77 kW (105 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 4,5 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 77 kW (105 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 3,8 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 77 kW (105 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 4 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 81 kW (110 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 3,8 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 81 kW (110 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 11,5 s
- Spotřeba
- 4,6 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 81 kW (110 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 3,8 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 81 kW (110 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10,7 s
- Spotřeba
- 3,2 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 66 kW (90 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 4,1 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 132 kW (180 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,4 s
- Spotřeba
- 6,1 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 132 kW (180 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 6,7 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 132 kW (180 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,5 s
- Spotřeba
- 5,7 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 4,9 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 4,2 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- -
- Spotřeba
- 4,5 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 135 kW (184 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,2 s
- Spotřeba
- 4,9 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 135 kW (184 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,1 s
- Spotřeba
- 4,6 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 135 kW (184 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,2 s
- Spotřeba
- 5 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 162 kW (220 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,8 s
- Spotřeba
- 6,2 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 162 kW (220 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,9 s
- Spotřeba
- 6,4 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 169 kW (230 HP)
- Převodovka
- Manuál
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,8 s
- Spotřeba
- 6,2 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 169 kW (230 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7 s
- Spotřeba
- 6,4 l/100 km
Rozměry Škoda Octavia III Combi
- Délka
- 4 659 mm
- Šířka
- 1 814 mm
- Výška
- 1 463 mm
- Rozvor
- 2 680 mm
- Rozchod vpředu
- 1 543 mm
- Rozchod vzadu
- 1 512 mm
- Provozní hmotnost
- 1 172–1 502 kg
Vejde se Škoda Octavia III Combi na běžné stání a do garáže?
Počítáme s rezervou 20 cm na každé straně: standardní stání měří 2,5 × 5 m, běžná vrata garáže jsou vysoká 2 m.
- standardní stání 2,5 × 5 mano, rezerva 14 cm na délku a 49 cm na šířku
- vrata garáže 2 mano, rezerva 34 cm
Srovnání se segmentem Kombi a MPV
- Délka +8 cm oproti mediánu kombi a MPV
- Šířka +5 cm oproti mediánu kombi a MPV
- Výška -11 cm oproti mediánu kombi a MPV
Objem kufru, nádrž a spotřeba
- Objem kufru
- 610–1 740 l
- Objem palivové nádrže
- 50–55 l
- Spotřeba kombinovaná
- 3,2–6,7 l/100 km
Časté otázky
Jaké má Škoda Octavia III Combi rozměry?
Škoda Octavia III Combi měří 4 659 mm na délku, 1 814 mm na šířku a 1 463 mm na výšku. Rozvor náprav měří 2 680 mm.
Vejde se Škoda Octavia III Combi do běžné garáže?
Na standardní stání 2,5 × 5 m se Škoda Octavia III Combi vejde s rezervou 14 cm na délku a 49 cm na šířku a pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 34 cm. Počítáme s manévrovací rezervou 20 cm na každé straně.
Jak vysoký je Škoda Octavia III Combi?
Škoda Octavia III Combi měří na výšku 1 463 mm. Pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 34 cm.
Jak velký má Škoda Octavia III Combi kufr?
Škoda Octavia III Combi má objem kufru 610 až 1 740 litrů.
Jakou má Škoda Octavia III Combi nádrž?
Škoda Octavia III Combi má nádrž o objemu 50–55 litrů podle motorizace.
Jaké motory má Škoda Octavia III Combi?
Škoda Octavia III Combi nabízí 32 motorizací (Benzín, Diesel). Výkon se pohybuje od 63 do 169 kW.
Jakou má Škoda Octavia III Combi spotřebu?
Škoda Octavia III Combi má kombinovanou spotřebu 3,2–6,7 l/100 km podle zvolené motorizace.
Od kdy se Škoda Octavia III Combi vyrábí?
Škoda Octavia III Combi se vyrábí v období 2012 - 2016.
Často
kladené otázky
Vyplatí se mi operativní leasing?
Operativní leasing se vyplatí především těm, kdo chtějí nový vůz bez velké počáteční investice a s předvídatelnými měsíčními náklady. Měsíční splátka zahrnuje financování i amortizaci vozidla a obvykle také pojištění a servis – většina nákladů je tak soustředěná do jedné částky. Pro firmy a OSVČ přináší operativní leasing daňovou výhodu – měsíční splátky jsou plně daňově uznatelným nákladem. Pro soukromé osoby je hlavní výhodou absence starostí s prodejem ojetiny a ochrana před nečekanými náklady na opravy. Na konci smlouvy vůz jednoduše vrátíte a můžete přesednout do nového. Odpadá tak riziko ztráty hodnoty vozu, které při běžném vlastnictví může dosáhnout desítek procent pořizovací ceny. Díky tomu, že Cartop spolupracuje se všemi velkými leasingovými společnostmi na českém trhu, dokážeme najít objektivně nejvýhodnější nabídku pro vaši konkrétní situaci.
Proč jsou vaše nabídky tak zajímavé?
Naše nabídky jsou zajímavé díky unikátnímu obchodnímu modelu. Vozy řešíme ve velkých objemech přímo s importéry a autorizovanými dealery, čímž získáváme výrazně lepší nákupní podmínky než běžný zákazník. Tyto podmínky pak kombinujeme s financováním od všech velkých leasingových společností působících v České republice. Jsme jediní na trhu, kdo může spolupracovat se všemi poskytovateli – nejsme vázáni na jednu značku ani jednu leasingovou společnost. Díky tomu vám dokážeme objektivně porovnat desítky variant a doporučit tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. Výsledkem je průměrná úspora oproti přímému oslovení jednoho dealera nebo leasingové společnosti. Každá nabídka na našem webu navíc prošla interním filtrem výhodnosti – zobrazujeme pouze vozy a konfigurace, které dávají ekonomicky smysl.
Pro koho jsou nabídky určené?
Naše nabídky jsou určené pro firmy, osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) i soukromé osoby. Cena je vždy stejná bez ohledu na to, zda auto pořizuje velká společnost, živnostník nebo jednotlivec. Firmy oceňují operativní leasing zejména kvůli daňové optimalizaci a přehlednému řízení nákladů na vozový park. OSVČ využívají možnost mít nový vůz bez jednorázové investice, která by zatížila jejich podnikání. Soukromé osoby volí operativní leasing pro pohodlí a předvídatelnost – jedna měsíční částka pokryje vše od servisu po pojištění. Všechny naše klienty spojuje to, že chtějí mít náklady na auto pod kontrolou a ušetřené prostředky využít efektivněji. Nabízíme vozy více než 50 značek, od městských hatchbacků po prémiová SUV, takže si vybere opravdu každý.
Co potřebuji ke schválení operativního leasingu?
Proces schválení je jednoduchý a probíhá kompletně online. U firem a OSVČ stačí doložit daňová přiznání za poslední dvě účetní období. U soukromých osob postačí potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. K tomu přidáte kopii občanského průkazu a řidičského průkazu – a to je vše. Celé schválení probíhá elektronicky, bez složitého papírování a osobních návštěv. Nemáte dvouletou historii podnikání? Není to překážka. U začínajících firem a OSVČ nám stačí doložit poslední tři měsíce účetní historie, případně můžete využít institut ručitele. Vždy hledáme cestu, jak řešení nastavit tak, aby vyhovovalo vaší konkrétní situaci. Schválení obvykle proběhne během několika pracovních dnů a o každém kroku vás budeme informovat.
Kdo je smluvním partnerem?
Cartop vystupuje jako tvůrce nabídek a nezávislý poradce – nejsme leasingová společnost ani autorizovaný dealer. Smluvním partnerem, se kterým uzavíráte leasingovou smlouvu, je vždy jedna z renomovaných leasingových společností působících na českém trhu. Patří mezi ně například společnosti ze skupin velkých bank a mezinárodních finančních institucí. Vůz si pak přebíráte u autorizovaného dealera dané značky. Díky tomuto modelu máte jistotu, že vaše smlouva je kryta stabilní finanční institucí, a zároveň získáváte výhodu nezávislého porovnání nabídek, které Cartop zajišťuje. Pokud byste v budoucnu potřebovali řešit cokoliv ohledně smlouvy, jsme vám k dispozici jako prostředník a poradce po celou dobu trvání leasingu.
Kde a jak probíhá předání vozu?
Předání vozu probíhá vždy u autorizovaného dealera dané značky – jedná se o největší a nejlépe vybavené showroomy v České republice. Termín předání si zvolíte sami podle svých možností. U vozů, které máme skladem, předání obvykle proběhne do 10 pracovních dnů od podpisu smlouvy. Vůz nejprve projde kompletní předprodejní kontrolou, důkladným vyčištěním a registrací. Při samotném předání vás pracovník dealera provede všemi funkcemi vozu, nastaví vám základní systémy a zodpoví případné dotazy. Celý proces trvá přibližně 30 až 60 minut. Pokud objednáváte vůz z výroby, předání naplánujeme ihned po jeho dodání do České republiky. O každém kroku vás budeme průběžně informovat, abyste přesně věděli, kdy svůj nový vůz převezmete.
Prohlédněte si:

Jsme tu pro vás
Po - Pá; 9-18 hod.
Dáme vám
TOP nabídku
Zanechte nám kontakt a nechte to na nás. Na základě vašich požadavků vám pošleme konkrétní nabídku s jasnými informacemi a férovou cenou.










