Mercedes-Benz GLA (H247, facelift 2023)
SUV
Na trhu od 2022 - současnost
Mercedes-Benz GLA GLA (H247, facelift 2023) je generací SUV, která přichází na trh od roku 2022. Toto SUV nabízí širokou škálu motorizací, včetně nafty, hybridu a benzínu, s výkonem motorů od 116 do 421 koní. Všechny varianty jsou vybaveny automatickou převodovkou a existuje možnost výběru mezi předním pohonem nebo pohonem všech kol. S délkou 4,41 metru a šířkou 1,83 metru je tento vůz praktický pro městské prostředí, zatímco rozvor 2729 mm zajišťuje stabilitu a komfort. Zavazadlový prostor s objemem od 427 do 1422 litrů poskytuje dostatek místa pro nákupy i delší cesty. Tato generace zaujme svými vyváženými proporcemi a precizním zpracováním, což ji činí atraktivní volbou pro ty, kdo hledají stylové a praktické SUV.


Jak vypadá Mercedes-Benz GLA



Barva: Červená patagonia bright MANUFAKTUR
Barvy
- Červená patagonia bright MANUFAKTUR
- Magno šedá mountain MANUFAKTUR
- Metalická černá cosmos
- Metalická stříbrná high-tech
- Metalická šedá mountain
- Nemetalická bílá polar
- Nemetalická černá night
Motorizace a spotřeba Mercedes-Benz GLA
| Název | Palivo | Výkon | Převodovka | Pohon | Zrychlení 0–100 km/h | Spotřeba |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AMG GLA 35 (306 Hp) 4MATIC AMG SPEEDSHIFT DCT 8G | Hybrid | 225 kW (306 HP) | Automat. | 4x4 | 5,2 s | 8,9 l/100 km |
| AMG GLA 35 4MATIC Mild Hybrid | Benzín | 225 kW (306 HP) | Automat. | 4x4 | 5,2 s | 8,9 l/100 km |
| AMG GLA 45 S (421 Hp) 4MATIC+ AMG SPEEDSHIFT 8G-DCT | Benzín | 310 kW (421 HP) | Automat. | 4x4 | 4,3 s | 9,5 l/100 km |
| GLA 180 (136 Hp) 7G-DCT | Hybrid | 100 kW (136 HP) | Automat. | Přední | 10 s | 6,7 l/100 km |
| GLA 180d (116 Hp) 8G-DCT | Diesel | 85 kW (116 HP) | Automat. | Přední | 11 s | 5,4 l/100 km |
| GLA 180 Edition 140 Years Mild Hybrid | Benzín | 100 kW (136 HP) | Automat. | Přední | 10 s | 6,7 l/100 km |
| GLA 180 Mild Hybrid | Benzín | 100 kW (136 HP) | Automat. | Přední | 10 s | 6,5 l/100 km |
| GLA 200 (163 Hp) 7G-DCT | Hybrid | 120 kW (163 HP) | Automat. | Přední | 8,9 s | 6,7 l/100 km |
| GLA 200 (163 Hp) AMG Style Edition 7G-DCT | Hybrid | 120 kW (163 HP) | Automat. | Přední | 8,9 s | 6,8 l/100 km |
| GLA 200d (150 Hp) 4MATIC 8G-DCT | Diesel | 110 kW (150 HP) | Automat. | 4x4 | 9,1 s | 5,7 l/100 km |
| GLA 200d (150 Hp) 4MATIC AMG Style Edition 8G-DCT | Diesel | 110 kW (150 HP) | Automat. | 4x4 | 9,1 s | 5,7 l/100 km |
| GLA 200d (150 Hp) 8G-DCT | Diesel | 110 kW (150 HP) | Automat. | Přední | 8,8 s | 5,4 l/100 km |
| GLA 200d (150 Hp) AMG Style Edition 8G-DCT | Diesel | 110 kW (150 HP) | Automat. | Přední | 8,8 s | 5,5 l/100 km |
| GLA 200 Edition 140 Years Mild Hybrid | Benzín | 120 kW (163 HP) | Automat. | Přední | 8,9 s | 6,6 l/100 km |
| GLA 200 Mild Hybrid | Benzín | 120 kW (163 HP) | Automat. | Přední | 8,9 s | 6,5 l/100 km |
| GLA 220 (190 Hp) 4MATIC 8G-DCT | Hybrid | 140 kW (190 HP) | Automat. | 4x4 | 7,6 s | 7,5 l/100 km |
| GLA 220 4MATIC Mild Hybrid | Benzín | 140 kW (190 HP) | Automat. | 4x4 | 7,6 s | 7,3 l/100 km |
| GLA 220d (190 Hp) 4MATIC 8G-DCT | Diesel | 140 kW (190 HP) | Automat. | 4x4 | 7,5 s | 5,7 l/100 km |
| GLA 250 (224 Hp) 4MATIC 8G-DCT | Hybrid | 165 kW (224 HP) | Automat. | 4x4 | 6,8 s | 7,4 l/100 km |
| GLA 250 4MATIC Mild Hybrid | Benzín | 165 kW (224 HP) | Automat. | 4x4 | 6,8 s | 7,3 l/100 km |
| GLA 250e (218 Hp) Plug-in Hybrid 8G-DCT | Hybrid | 160 kW (218 HP) | Automat. | Přední | 7,9 s | 1,1 l/100 km |
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 225 kW (306 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,2 s
- Spotřeba
- 8,9 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 225 kW (306 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 5,2 s
- Spotřeba
- 8,9 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 310 kW (421 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 4,3 s
- Spotřeba
- 9,5 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 100 kW (136 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10 s
- Spotřeba
- 6,7 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 85 kW (116 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 11 s
- Spotřeba
- 5,4 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 100 kW (136 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10 s
- Spotřeba
- 6,7 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 100 kW (136 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 10 s
- Spotřeba
- 6,5 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 120 kW (163 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,9 s
- Spotřeba
- 6,7 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 120 kW (163 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,9 s
- Spotřeba
- 6,8 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 9,1 s
- Spotřeba
- 5,7 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 9,1 s
- Spotřeba
- 5,7 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,8 s
- Spotřeba
- 5,4 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 110 kW (150 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,8 s
- Spotřeba
- 5,5 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 120 kW (163 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,9 s
- Spotřeba
- 6,6 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 120 kW (163 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 8,9 s
- Spotřeba
- 6,5 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 140 kW (190 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,6 s
- Spotřeba
- 7,5 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 140 kW (190 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,6 s
- Spotřeba
- 7,3 l/100 km
- Palivo
- Diesel
- Výkon
- 140 kW (190 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,5 s
- Spotřeba
- 5,7 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 165 kW (224 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,8 s
- Spotřeba
- 7,4 l/100 km
- Palivo
- Benzín
- Výkon
- 165 kW (224 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- 4x4
- Zrychlení 0–100 km/h
- 6,8 s
- Spotřeba
- 7,3 l/100 km
- Palivo
- Hybrid
- Výkon
- 160 kW (218 HP)
- Převodovka
- Automat.
- Pohon
- Přední
- Zrychlení 0–100 km/h
- 7,9 s
- Spotřeba
- 1,1 l/100 km
Rozměry Mercedes-Benz GLA
- Délka
- 4 412 mm
- Šířka
- 1 834 mm
- Výška
- 1 616 mm
- Rozvor
- 2 729 mm
- Rozchod vpředu
- 1 605 mm
- Rozchod vzadu
- 1 606 mm
- Provozní hmotnost
- 1 495–1 725 kg
Vejde se Mercedes-Benz GLA na běžné stání a do garáže?
Počítáme s rezervou 20 cm na každé straně: standardní stání měří 2,5 × 5 m, běžná vrata garáže jsou vysoká 2 m.
- standardní stání 2,5 × 5 mano, rezerva 39 cm na délku a 47 cm na šířku
- vrata garáže 2 mano, rezerva 18 cm
Srovnání se segmentem SUV
- Délka -29 cm oproti mediánu SUV
- Šířka -2 cm oproti mediánu SUV
- Výška -8 cm oproti mediánu SUV
Objem kufru, nádrž a spotřeba
- Objem kufru
- 427–1 422 l
- Objem palivové nádrže
- 35–51 l
- Spotřeba kombinovaná
- 1,1–9,5 l/100 km
Výbavy

Linie Amg

Linie Progressive

Standardní Výbava
Časté otázky
Jaké má Mercedes-Benz GLA rozměry?
Mercedes-Benz GLA měří 4 412 mm na délku, 1 834 mm na šířku a 1 616 mm na výšku. Rozvor náprav měří 2 729 mm.
Vejde se Mercedes-Benz GLA do běžné garáže?
Na standardní stání 2,5 × 5 m se Mercedes-Benz GLA vejde s rezervou 39 cm na délku a 47 cm na šířku a pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 18 cm. Počítáme s manévrovací rezervou 20 cm na každé straně.
Jak vysoký je Mercedes-Benz GLA?
Mercedes-Benz GLA měří na výšku 1 616 mm. Pod vrata garáže 2 m projede s rezervou 18 cm.
Jak velký má Mercedes-Benz GLA kufr?
Mercedes-Benz GLA má objem kufru 427 až 1 422 litrů.
Jakou má Mercedes-Benz GLA nádrž?
Mercedes-Benz GLA má nádrž o objemu 35–51 litrů podle motorizace.
Jaké motory má Mercedes-Benz GLA?
Mercedes-Benz GLA nabízí 21 motorizací (Hybrid, Benzín, Diesel). Výkon se pohybuje od 85 do 310 kW.
Jakou má Mercedes-Benz GLA spotřebu?
Mercedes-Benz GLA má kombinovanou spotřebu 1,1–9,5 l/100 km podle zvolené motorizace.
Jaké barvy má Mercedes-Benz GLA?
Mercedes-Benz GLA nabízí 7 barev laku — Červená patagonia bright MANUFAKTUR, Magno šedá mountain MANUFAKTUR, Metalická černá cosmos, Metalická stříbrná high-tech, Metalická šedá mountain, Nemetalická bílá polar, Nemetalická černá night.
Jaké výbavy má Mercedes-Benz GLA?
Mercedes-Benz GLA se nabízí ve 3 výbavách — Linie Amg, Linie Progressive, Standardní Výbava.
Od kdy se Mercedes-Benz GLA vyrábí?
Mercedes-Benz GLA se vyrábí v období 2022 - současnost.
Často
kladené otázky
Vyplatí se mi operativní leasing?
Operativní leasing se vyplatí především těm, kdo chtějí nový vůz bez velké počáteční investice a s předvídatelnými měsíčními náklady. Měsíční splátka zahrnuje financování i amortizaci vozidla a obvykle také pojištění a servis – většina nákladů je tak soustředěná do jedné částky. Pro firmy a OSVČ přináší operativní leasing daňovou výhodu – měsíční splátky jsou plně daňově uznatelným nákladem. Pro soukromé osoby je hlavní výhodou absence starostí s prodejem ojetiny a ochrana před nečekanými náklady na opravy. Na konci smlouvy vůz jednoduše vrátíte a můžete přesednout do nového. Odpadá tak riziko ztráty hodnoty vozu, které při běžném vlastnictví může dosáhnout desítek procent pořizovací ceny. Díky tomu, že Cartop spolupracuje se všemi velkými leasingovými společnostmi na českém trhu, dokážeme najít objektivně nejvýhodnější nabídku pro vaši konkrétní situaci.
Proč jsou vaše nabídky tak zajímavé?
Naše nabídky jsou zajímavé díky unikátnímu obchodnímu modelu. Vozy řešíme ve velkých objemech přímo s importéry a autorizovanými dealery, čímž získáváme výrazně lepší nákupní podmínky než běžný zákazník. Tyto podmínky pak kombinujeme s financováním od všech velkých leasingových společností působících v České republice. Jsme jediní na trhu, kdo může spolupracovat se všemi poskytovateli – nejsme vázáni na jednu značku ani jednu leasingovou společnost. Díky tomu vám dokážeme objektivně porovnat desítky variant a doporučit tu, která nejlépe odpovídá vašim potřebám. Výsledkem je průměrná úspora oproti přímému oslovení jednoho dealera nebo leasingové společnosti. Každá nabídka na našem webu navíc prošla interním filtrem výhodnosti – zobrazujeme pouze vozy a konfigurace, které dávají ekonomicky smysl.
Pro koho jsou nabídky určené?
Naše nabídky jsou určené pro firmy, osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) i soukromé osoby. Cena je vždy stejná bez ohledu na to, zda auto pořizuje velká společnost, živnostník nebo jednotlivec. Firmy oceňují operativní leasing zejména kvůli daňové optimalizaci a přehlednému řízení nákladů na vozový park. OSVČ využívají možnost mít nový vůz bez jednorázové investice, která by zatížila jejich podnikání. Soukromé osoby volí operativní leasing pro pohodlí a předvídatelnost – jedna měsíční částka pokryje vše od servisu po pojištění. Všechny naše klienty spojuje to, že chtějí mít náklady na auto pod kontrolou a ušetřené prostředky využít efektivněji. Nabízíme vozy více než 50 značek, od městských hatchbacků po prémiová SUV, takže si vybere opravdu každý.
Co potřebuji ke schválení operativního leasingu?
Proces schválení je jednoduchý a probíhá kompletně online. U firem a OSVČ stačí doložit daňová přiznání za poslední dvě účetní období. U soukromých osob postačí potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. K tomu přidáte kopii občanského průkazu a řidičského průkazu – a to je vše. Celé schválení probíhá elektronicky, bez složitého papírování a osobních návštěv. Nemáte dvouletou historii podnikání? Není to překážka. U začínajících firem a OSVČ nám stačí doložit poslední tři měsíce účetní historie, případně můžete využít institut ručitele. Vždy hledáme cestu, jak řešení nastavit tak, aby vyhovovalo vaší konkrétní situaci. Schválení zpravidla proběhne do 2 až 3 dnů, u jednodušších žádostí i do 24 hodin, a o každém kroku vás budeme informovat.
Kdo je smluvním partnerem?
Cartop vystupuje jako tvůrce nabídek a nezávislý poradce – nejsme leasingová společnost ani autorizovaný dealer. Smluvním partnerem, se kterým uzavíráte leasingovou smlouvu, je vždy jedna z renomovaných leasingových společností působících na českém trhu. Patří mezi ně například společnosti ze skupin velkých bank a mezinárodních finančních institucí. Vůz si pak přebíráte u autorizovaného dealera dané značky. Díky tomuto modelu máte jistotu, že vaše smlouva je kryta stabilní finanční institucí, a zároveň získáváte výhodu nezávislého porovnání nabídek, které Cartop zajišťuje. Pokud byste v budoucnu potřebovali řešit cokoliv ohledně smlouvy, jsme vám k dispozici jako prostředník a poradce po celou dobu trvání leasingu.
Kde a jak probíhá předání vozu?
Předání vozu probíhá vždy u autorizovaného dealera dané značky – jedná se o největší a nejlépe vybavené showroomy v České republice. Termín předání si zvolíte sami podle svých možností. U vozů, které máme skladem, předání obvykle proběhne do 10 pracovních dnů od podpisu smlouvy. Vůz nejprve projde kompletní předprodejní kontrolou, důkladným vyčištěním a registrací. Při samotném předání vás pracovník dealera provede všemi funkcemi vozu, nastaví vám základní systémy a zodpoví případné dotazy. Celý proces trvá přibližně 30 až 60 minut. Pokud objednáváte vůz z výroby, předání naplánujeme ihned po jeho dodání do České republiky. O každém kroku vás budeme průběžně informovat, abyste přesně věděli, kdy svůj nový vůz převezmete.
Prohlédněte si:

Jsme tu pro vás
Po - Pá; 9-18 hod.
Dáme vám
TOP nabídku
Zanechte nám kontakt a nechte to na nás. Na základě vašich požadavků vám pošleme konkrétní nabídku s jasnými informacemi a férovou cenou.






